Najciekawsze krzesła i fotele biurowe na świecie

Krzesła i fotele do biura powinny być przede wszystkim wygodne, funkcjonalne i przyjazne dla naszego kręgosłupa. Jednak, projektanci robią wszystko, aby połączyć komfort razem z designerskim wyglądem i świetnie się im to udaje! Coraz częściej w naszych biurach znaleźć możemy niezwykle ciekawe krzesła, które w dodatku są bardzo wygodne (choć może czasem na takie nie wyglądają).

Na uwagę zasługuje m.in. fotel zaprojektowany przez Hermana Millera – sławnego projektanta. Oparcie tego fotela składa się aż z 93 oddzielnych fragmentów, które idealnie dopasowują się do pleców użytkownika. Krzesło to gwarantuje absolutny komfort.

fotel biurowy Hermana Millera

Jednak to krzesło nie jest aż tak zaskakujące, jak modele typu smart. Smartchair Biofeedback Computer chair to fotel, który wyposażony został w biologiczne sprzężenie zwrotne. Dokładnie monitoruje on napięcie w naszych mięśniach szybko wykrywając wszelkie nieprawidłowości i reagując na nie.

Fotel . Smartchair Biofeedback Computer chair

Designerskich krzeseł oraz foteli jest wiele, a projektanci prześcigają się w tworzeniu najciekawszych, a jednocześnie najbardziej efektywnych. Bez wątpienia możemy do nich zaliczyć krzesło Anti Crise, przy tworzeniu którego kierowano się nie tylko względami praktycznymi, ale przede wszystkim wartościami kulturowymi i społecznymi. Jest to krzesło skarbonka. W oparciu znajduje się szybka, po rozbiciu której wyciągnąć możemy specjalną piłę. Posłuzy ona do odcięcia gragmenty krzesła i wyciągnięcia oszczędności. Tak wykonaną szczelinę możemy wykorzystać następnie do przechowywania makulatury.

Fotel biurowy skarbonka

Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest wygoda oraz zdrowie i warto kierować się tymi zasadą przy wyborze fotela przeznaczonego do pracy.

Opublikowane przez Foteleo.pl

Ten wpis posiada 7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *