Regulacja fotela biurowego – co oferują dzisiejsze modele

To w jaki sposób wyprofilowany jest nasz fotel ma bardzo duży wpływ na stan kręgosłupa oraz ogólne samopoczucie. Jednak nawet najlepsze i najwygodniejsze krzesło, jeśli nie będzie miało odpowiedniej regulacji, zamiast pomóc naszym plecom – zaszkodzi im.

Nowe modele foteli i krzeseł biurowych posiadają bardzo bogatą regulację niemal każdej z części fotela – warto zatem poświęcić kilka chwil w sklepie i wybrać najwygodniejszy z modeli.
Każde krzesło oraz fotel, które przeznaczasz do pracy przy biurku, powinny mieć taką regulację, dzięki której jak najlepiej dopasują się do Twojej sylwetki. Najbardziej korzystne modele powinny posiadać regulację wysokości oparcia, poprzez co idealnie dopasujesz profil krzesła do wzrostu. Warto sprawdzić jaką maksymalną wysokość oparcia oferuje producent – jest to niezmiernie ważne, zwłaszcza dla osób bardzo wysokich. Ale to nie wszystko. Dobre krzesło musi mieć także regulowane odchylenie oparcia, regulowaną wysokość siedziska, a także jego głębokość.

Ustawianie fotela biurowego
Rys. Amerena

Nie bez znaczenia jest również możliwość regulacji zagłówka oraz szerokości siedziska. Na ostatni parametr, w szczególny sposób, muszą zwrócić uwagę osoby z nadwagą. Z kolei odpowiednio dopasowane podłokietniki gwarantują właściwe ułożenie łopatek i gwarantują wyprostowaną postawę ciała. Regulacja tej części fotela ważna jest u osób bardzo niskich lub bardzo wysokich. Nowoczesne modele wyposażone są w wiele funkcji do automatycznej regulacji – jeżeli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, warto rozejrzeć się za takimi właśnie fotelami.

Opublikowane przez Foteleo.pl

Ten wpis posiada 12 komentarzy

  1. Przede wszystkim, musi być wygodne i dobre dla kręgosłupa, bo niestety ale czasami spędzamy bardzo dużo czasu przy komputerze i niestety efekty widać po czasie przykładowo jak krzywo siedzimy, to bolą nas łopatki krzyże itp 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *